WooCommerce nedir? Nasıl Çalışır ve WooCommerce’i Seçmek İçin 10 Neden

Bir e-ticaret işine başlamak ister misiniz ? WooCommerce’den başkasına bakmayın.

Her yıl binlerce yeni e-ticaret işletmesi açılıyor. Yeni çevrimiçi perakendeciler, konu bir platform seçmeye geldiğinde seçenek sıkıntısı yaşamazlar. Shopify gibi barındırılan bir platform mu yoksa Magento veya WooCommerce gibi kendi kendine barındırılan bir uygulama mı seçmelisiniz ? Mümkün olan en basit çözümü mü yoksa işinizle birlikte büyüyebilecek olanı mı seçmelisiniz?

Dünya çapında yaklaşık 2,3 milyon e-ticaret mağazasında kullanılan WooCommerce, kullanım kolaylığını inanılmaz güç, esneklik ve özelliklerle bir araya getirdiği için özellikle yeni e-ticaret satıcılarına dosttur.

 

WooCommerce nedir?

İlk olarak, WooCommerce nedir? WooCommerce, WordPress için bir e-ticaret eklentisidir. Makul düzeyde esneklik, envanter ve vergi yönetimi, güvenli ödemeler ve kargo entegrasyonu gibi çeşitli hayati özelliklerle bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı ve yönetmeyi basitleştirir.

Neden WooCommerce Kullanmalı?

WooCommerce, sipariş takibi, teslimat durumu güncellemeleri, envanter yönetimi ve daha fazlası gibi birçok yararlı özellik sunar. Bugüne kadar 27 milyondan fazla indirme ile WooCommerce, tüm WordPress mağazalarının %99’unu güçlendiriyor. WooCommerce düşük zorluk derecesine sahiptir. Yeni başlayan site sahipleri için kullanımı kolaydır.

 

WooCommerce’in Tarihi

Artık WooCommerce’in ne olduğunu bildiğinize göre, kökenlerine bir göz atalım. 2011’de iki geliştirici Mike Jolley ve James Koster, e-ticaret eklentisi Jigoshop’un bir kopyası üzerinde çalıştıktan sonra WooCommerce’i piyasaya sürdü. 2015 yılında WooCommerce ve kardeş eklentisi WooThemes, WordPress’in ana şirketi olan Automattic tarafından satın alındı.

WordPress ve WooCommerce güçlerini birleştirdiğinde, bu yalnızca WooCommerce’in büyümesini daha da hızlandırdı. Bugün Automattic, WooCommerce için aktif geliştirici olmaya devam ediyor ve eklentiyi yeni zirvelere taşıyor.

 

WooCommerce Nasıl Çalışır?

WooCommerce ücretsiz bir eklentidir . Bir WordPress web sitesini bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize olanak tanır . WooCommerce, WordPress sitenizdeki işlevlerle tamamen uyumludur. Bu , ürünler, alışveriş sepeti ve ödeme seçenekleri içeren bir WordPress e-ticaret sitesine sahip olabileceğiniz anlamına gelir . WooCommerce’in nasıl çalıştığını ele aldığımıza göre, şimdi kurulum sürecine bir göz atalım.

WooCommerce Mağazanızı Nasıl Açar ve Çalıştırırsınız?

WooCommerce’in kurulum kolaylığı, belki de pek çok site sahibinin “WooCommerce nedir?”

Zaten WooCommerce’i nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Herkesin öğrenmesi için yeterince kolay.

Dört adımlı işlem basittir: WordPress admin panelinize gidin, “Eklenti Seçenekleri”ni seçin, WooCommerce’i arayın ve eklentiyi WordPress sitenize indirin. Ardından Kurulum Sihirbazı, çevrimiçi mağazanızı hızlı ve kolay bir şekilde oluşturma sürecinde size yol gösterecektir.

 

Çevrimiçi Mağazanız için Neden WooCommerce’i Seçmelisiniz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-ticaret eklentisi var, öyleyse neden WooCommerce’i seçmelisiniz? Basitçe söylemek gerekirse, WooCommerce, WordPress site sahiplerine benzersiz uyumluluk, esneklik ve kullanım kolaylığı sunar. Ancak, WooCommerce’in avantajlarına biraz daha derine inelim. İşte çevrimiçi mağazanız için WooCommerce kullanmak için 10 neden.

 

1. WooCommerce Fiyatlandırması

Yeni bir perakendeci bir platform seçerken, fiyat muhtemelen önemli bir faktör olacaktır. E-ticaret uygulamaları ücretsizden yılda binlerce dolara kadar değişir, ancak fiyattaki bu fark mutlaka uygulamanın kapasitesiyle ilgili değildir. Bu nedenle, vurguladığımız WooCommerce’i seçmenin ilk nedeni, kullanımının ücretsiz olmasıdır.

WooCommerce önde gelen kurumsal e-ticaret uygulamalarıyla rekabet halindedir, ancak ücretsiz olduğu için herhangi bir işletme veya girişimci, pahalı destek sözleşmeleri veya özel yazılım lisansları taahhüt etmek zorunda kalmadan onun yeteneklerinden yararlanabilir.

WooCommerce ve diğer uzantılarla yapılan ödemeler için belirli üçüncü taraf uygulamalarının maliyetli olabileceğini unutmayın, ancak bu, WooCommerce’in kendisine yönlendirilmeyecektir. 

 

2. WooCommerce Modülerdir

WooCommerce’in ne olduğunu gerçekten anlamak için modüler çerçevesini incelemeliyiz. Tıpkı WordPress gibi, WooCommerce de eklentilerin eklenmesiyle genişletilebilen zengin bir dizi özellik içerir. WooCommerce kullanan perakendeciler bu modülerlikten iki kez yararlanır: Binlerce WordPress eklentisine ve temasına ve ayrıca yalnızca WooCommerce için oluşturulmuş yüzlerce e-ticarete özel uzantıya erişebilirler.

 Doğru eklentilerle WooCommerce, her perakendeci için mükemmel bir açık kaynaklı e-ticaret platformu olabilir.

Bu eklentiler, kargo, ödemeler, ürünlerin nasıl işlendiği ve daha fazlası ile ilgili işlevleri genişletebilir. WooCommerce geliştiricileri, mağazalarını kullanırken birkaç ek eklenti geliştirdi ve önerdi.

 

3. WooCommerce WordPress’tir

“Ama WooCommerce sadece WordPress değil mi?”

Buradaki ima, WooCommerce ana uygulaması tarafından kısıtlandığı için, amaca yönelik oluşturulmuş bir e-ticaret uygulaması kadar iyi olamaz.

Gerçekte, WordPress ve WooCommerce eklentisi arasındaki bağlantı aslında WooCommerce’in bir avantajıdır. WordPress, çok esnek ve işlevsel olduğu için oldukça popülerdir. Milyonlarca işletme, siteleri için en iyi temeli sağladığı için WordPress kullanmayı seçiyor. Hızlı, güvenli ve kullanımı kolaydır. Mevcut WordPress temalarınız ve WooCommerce temalarınız arasındaki uyumluluk , çok sorunsuz bir entegrasyon sağlayacaktır.

WooCommerce, WordPress’in tüm gücünü ve güvenilirliğini devralır ve onu perakendeciler ve müşterileri için birinci sınıf bir e-ticaret deneyimi oluşturmak için kullanır.

 

4. WooCommerce Her Şeyi Satmak İçin Kullanılabilir

“WooCommerce nedir?” diye soran birine yanıt vermenin başka bir eğlenceli yolu da her şeyi satmanın bir yoludur.

WooCommerce inanılmaz derecede esnektir. Gerçek şu ki, ürünleri satmak için bir web sitesi yapabilirsiniz – ve bu hemen hemen her şey anlamına gelir. İster WooCommerce stoksuz satış yoluyla ister dijital ürünler üreterek bir şeyler satmak istiyorsanız, bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

Ayrıca fiziksel ürünler, abonelikler , üyelikler , randevular ve çok daha fazlası var. İster tek bir dijital ürün ister çok çeşitli fiziksel ürünler satmayı planlayın, WooCommerce, e-ticaret uygulamalarının İsviçre Çakısıdır.

 

5. WooCommerce Canlı Bir Geliştirici Topluluğuna Sahiptir

Hem WooCommerce hem de WordPress açık kaynaklıdır, yani perakendeciler temel özellikleri değiştirmekte veya eklemekte, yeni uzantılar oluşturmakta ve özel temalar oluşturmakta özgürdür. Daha az popüler olan bazı e-ticaret uygulamaları için, bu işi yapabilecek geliştiriciler bulmak zordur ve bir geliştirici bulabilirseniz kiralamak pahalıdır.

Buradaki WooCommerce avantajı, perakendecilerin geniş bir geliştirici havuzundan ve WooCommerce profesyonellerinden faydalanmasıdır. WooCommerce mağazanızda değişiklik yapmanız gerekirse, işi sizin yerinize yapacak birini bulmak zor olmayacaktır. Ayrıca, yaygın kullanımı ve geliştirici ağı, optimum WooCommerce güvenliğine ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor.

6. WooCommerce Güçlü Analizler İçerir

“WooCommerce nasıl çalışır?” sorusunu ele almanın başka bir yolu. analitikten geçer. Yerleşik analitik, başka bir WooCommerce avantajıdır çünkü müşterileriniz ve mağazanız ve ürünleriyle etkileşim biçimleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyidir.

Örneğin, müşterileriniz hakkında çok şey öğrenmek için satış verilerinizi kullanabilirsiniz. Daha fazla satış yapmak için nasıl müşteri profilleri oluşturacağınızı bile öğrenebilirsiniz .

Kutunun dışında, WooCommerce, net ve sezgisel bir arayüzde görüntülenen kapsamlı bir WooCommerce analitiği seti sağlar. Ek olarak, WooCommerce’i uzantılı Google Analytics e-ticaret gibi harici analiz hizmetleriyle entegre etmek kolaydır .

7. WooCommerce İşinizle Birlikte Büyür

Şu anda yeni başlıyor olabilirsiniz. Ancak yakında mağazanız büyüyecek. Bir e-ticaret büyüme stratejisine ihtiyacınız olacak .

Bir e-ticaret uygulaması seçerken, işletmenizin geleceğini düşünmek iyi bir fikirdir. Şu anda küçük olabilir, ancak zamanla büyüyecek ve ilk günlerde çok fazla karmaşıklık yüklemeden yoğun bir mağazayı destekleyebilecek bir uygulama seçmelisiniz.

WooCommerce’in faydalarından biri, en küçüğünden en büyüğüne kadar değişen mağazaları desteklemesidir . Birkaç üründen binlerce ürüne ve günde bir avuç müşteriden saniyede yüzlerce müşteriye kadar ölçeklenebilir. WooCommerce web siteniz büyüdükçe, çevrimiçi mağazanızın işlevselliği de büyüyebilir.

8. WooCommerce Birinci Sınıf İçerik Yönetimi Sağlıyor

Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemine (CMS) dayalı bir e-ticaret uygulamasından bekleyebileceğiniz gibi, içerik söz konusu olduğunda WooCommerce beceriksiz değildir. Bu iyi bir haber çünkü e-ticaret içerik pazarlaması , yüksek performanslı bir çevrimiçi mağazanın anahtarıdır.

İçerik, e-ticaret pazarlamasının , satış optimizasyonunun ve arama motoru optimizasyonunun önemli bir bileşenidir . WordPress ve WooCommerce birlikte, blog oluşturma, açılış sayfaları, e-posta pazarlaması ve ürün açıklamaları dahil olmak üzere çok çeşitli içerik yönetimi seçenekleri sunar . Yoast WooCommerce SEO gibi WooCommerce uyumlu SEO eklentileri , perakendecilerin içeriklerini arama için optimize etmelerini kolaylaştırır.

9. WooCommerce Hızlıdır

WordPress ve WooCommerce, her büyüklükteki çevrimiçi mağaza için hızlı ve duyarlı bir e-ticaret deneyimi sağlayabilir. Bu, WooCommerce’in önemli bir avantajıdır.

Ayrıca , performansı en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış, performansı optimize edilmiş WooCommerce barındırma ile birleştirerek WooCommerce mağazanızı hızlandırabilirsiniz . Standart web barındırma, WooCommerce’i destekleyebilir, ancak yanıt veren, düşük gecikmeli bir e-ticaret deneyimi için gerekli olan yüksek düzeyde optimize edilmiş PHP, MySQL, sunucu ve ağ ortamlarını sağlayamaz.,

10. WooCommerce Satış İçin Yapılmıştır

WooCommerce’in bir başka avantajı da satış için tasarlanmış olmasıdır. Yeni bir e-ticaret perakendecisinin çalışmaya başlamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi içerir:

  • Mağazanızla kolayca entegre edilebilen 100’den fazla ödeme ağ geçidi .
  • Yapılandırılabilir kargo bölgeleri ve kargo sınıfları ile birden fazla WooCommerce kargo yöntemi .
  • Stok yönetimi, geri ödemeler, sipariş yönetimi, e-posta yönetimi ve e-ticaret mağazanızı verimli bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz diğer her şey için sezgisel bir arka uç.
  • Binlerce yapılandırılabilir ve mobil uyumlu ücretsiz ve premium WooCommerce teması arasından seçim yapın veya mağazanıza benzersiz bir görünüm kazandırmak için özel bir tema oluşturun.
  • İşe koyulması gereken yeni e-ticaret perakendecileri için rehberlik sağlayan birinci sınıf belgeler .